„Mój Prąd”

Program „Mój Prąd”

Mój Prąd 3.0 to kolejna edycja programu, gdzie możesz otrzymać dofinansowanie do przydomowej instalacji fotowoltaicznej. Nabór wniosków do programu Mój Prąd 3.0 rozpocznie się już 1 lipca 2021 r., a zakończenie planowane jest na 20 grudnia 2021 r. Do dotacji będzie można zgłosić również inwestycje dokonane od 1 lutego 2020 roku.

Trzeba pamiętać, że czas przeznaczony na składanie wniosków o dofinansowanie do fotowoltaiki może być skrócony lub nawet wydłużony. Wszystko zależy od wykorzystania środków na to przeznaczonych. Fotowoltaika cieszy się coraz większym zainteresowaniem, dlatego zaleca się szybkie składanie wniosków.

Jakie są warunki ulgi na fotowoltaikę?

Najważniejsze założenia nie zmieniają się. O dofinansowanie mogą starać się osoby fizyczne i przedsiębiorstwa, które będą pozyskiwać energię elektryczną na własne potrzeby, a moc będzie znajdować się w przedziale od 2 do 10 kW. Dotację będzie można otrzymać zarówno za zakup samych komponentów, jak i montaż samej instalacji fotowoltaicznej. Dofinansowanie ma również zostać wzbogacone o ładowarki do samochodów elektrycznych, systemy magazynowania ciepła czy inteligentne systemy zarządzania energią elektryczną w domu. Dopłaty mają być zależne od zakresu inwestycji.

Bezpłatny audyt!